Życzenia na Dzień Mostowca. Zapraszamy na Piknik!
18 maja 2016
Piknik Mostowców 2016. Galeria zdjęć
2 czerwca 2016

Piknik Mostowców 2016. Relacja ze spotkania

Piknik Mostowców

Piknik Mostowców

20 maja 2016 r. w Gospodzie u Wrochema w Tarnowskich Górach odbył się trzeci Piknik Mostowców zorganizowany w ramach obchodów Dnia Mostowca. Wydarzenie to odbyło się między innymi dzięki wsparciu takich firm jak MAURER SÖHNE, SIKA Polska, GF-MOSTY Grzegorz Frej, IMB Podbeskidzie, MOSTY Katowice, CADmost, Nowak Mosty oraz DWD System.

W spotkaniu, oprócz członków Związku udział wzięli jego sympatycy i studenci z Koła Mostowego „Pylon” z Politechniki Śląskiej. Na wstępie, członkowie Związku otrzymali Kronikę 25–lecia Związku Mostowców RP, autorstwa kol. Stanisława Łukasika. Przewodniczący kol. Marek Salamak powitał zebranych i wprowadził ich do problematyki części szkoleniowej spotkania. W pierwszej części miały miejsce trzy prelekcje.

Piknik Mostowców

Piknik Mostowców

Na początku Paul Semrau z Monachium przedstawił prezentacje na temat łożysk ślizgowo-wahadłowych typu SIP do stosowania w mostach na terenach objętych wstrząsami górniczymi. Po nim głos zabrał Tomasz Wesołowski (SIKA Polska), który zaprezentował  hydroizolacje natryskowe na mostach. Szkolenie zakończył Paul Semrau, który w swoim drugim wystąpieniu przedstawił rozwiązania mostowych urządzeń dylatacyjnych z obniżoną emisją akustyczną.

W drugiej części spotkania zostały wręczone znaczki ZMRP wszystkim nowym członkom. Do grona mostowców dołączyło sześciu nowych członków. Ostatnim punktem programu był konkurs fotograficzny „Co to za most? o nagrodę Przewodniczącego Oddziału Górnośląskiego ZMRP, który został przeprowadzony przez kol. Grzegorza Kopcia. Przedmiotem konkursu była fotografia zadaszonej kładki dla pieszych nad drogą S-69 w miejscowości Żywiec. Zwycięzca w nagrodę otrzymał piękny album „MOSTY – TRZY TYSIĄCE LAT ZMAGAŃ Z NATURĄ” oraz okolicznościowy dyplom. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze Dnia Mostowca.

– Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Cieszymy się, że udało się zgromadzić duże  grono przyjaciół i zachęcić do wstąpienia w nasze szeregi nowe osoby. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na planowanych w przyszłości szkoleniach w ramach Śląskiej Szkoły Mostowej oraz innych , konferencji infrBIM, spotkaniach i wycieczkach technicznych, a na pewno na przyszłorocznej Ogólnopolskiej Konferencji Mostowej w Wiśle. Do zobaczenia!

Marek Salamak,
Przewodniczący Oddziału Górnośląskiego Związku Mostowców RP