Sprawozdanie z IX Międzynarodowej Konferencji Mostowców infraMOST 2019 Visegrad Group
30 maja 2019
ŚLĄSKA SZKOŁA MOSTOWA NA ZAKOPIANCE
26 października 2019

Śląska Szkoła Mostowa – wyjazd techniczny na Zakopiankę

Drogie Koleżanki i Koledzy! Jak już wcześniej informowałem kończymy prace organizacyjne związane z wyjazdem technicznym, na nowo zbudowane obiekty mostowe w ciągu drogi S7 Lubień – Chabówka. Podaję teraz garść informacji, które powinny Wam wystarczyć do podjęcia decyzji o udziale i zarezerwowania sobie terminu w kalendarzu. Założenia są takie jak poniżej. 

  1. Wyjazd w dniu 22.10 (wtorek). Z Gliwic 5.00, a z Katowic zabieramy pozostałych ok. 5.30 rano. Dzień będzie już krótki, więc musimy tak wcześnie zacząć. Na miejscu powinniśmy więc być ok.  8 rano.
  2. W zapleczu nadzoru zaczniemy od krótkiej prezentacji na temat zbudowanych obiektów mostowych i ewentualnie stanu zaawansowania tunelu. Całość nie powinna zająć więcej niż godzinę razem z wysiadaniem i wsiadaniem do autobusu.
  3. Ruszamy autobusem do obiektu położonego najbardziej na południe. Najbardziej interesują nas najciekawsze obiekty, jak 21 i 18, które chcielibyśmy zobaczyć od spodu i z boku oraz wejść do skrzynki. Zdjęcia z czasu budowy są pokazane poniżej.
  4. Idąc wzdłuż obiektów (to jeszcze musimy doprecyzować) dochodzimy do autobusu, który w między czasie przemieści się na północ.
  5. Podjeżdżamy autobusem w rejon budowy portalu tunelu.
  6. Krótka wizyta w obwodzie utrzymania.

Dalej już tylko mamy plan na obiad i powrót do Katowic. Czyli cała wyprawa powinna się skończyć ok. 22 w Katowicach i Gliwicach. Bardzo proszę o zgłaszanie w sposób elektroniczny chęci wyjazdu. Najlepiej do końca pierwszego tygodnia października. Jest to dla nasz bardzo ważne, bo musimy z wyprzedzeniem wynająć odpowiedni autobus. Oczywiście wycieczka jest bezpłatna dla wszystkich naszych członków.

Dla pozostałych proponuję kwotę 100 zł, którą wystarczy zabrać ze sobą. Dalsze szczegóły, po ich ustaleniu z budową i z GDDKiA w Krakowie, będę jeszcze dosyłał. Oczekujemy też, że wszyscy uczestnicy będą mieli swoje obuwie gwarantujące bezpieczne poruszanie się po placu budowy. Chodzi o pełne obuwie, najlepiej ponad kostkę, z możliwie grubą antypoślizgową podeszwą i twardym noskiem (minimum mocne buty trekkingowe). Prosimy też uczestników o zabranie kasków ochronnych i kamizelek odblaskowych.

Przyspieszy to nam działania na terenie budowy, gdyż nie będziemy musieli tego wypożyczać. Jeszcze raz zapraszam i czekam na zgłoszenia do mnie lub do Sekretarza kolegi Grzegorza Kopcia sekretarz@zmrpkatowice.pl.