31 LAT ODDZIAŁU GÓRNOŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU MOSTOWCÓW RP
15 maja 2023
Kolejny Piknik Mostowców już 16 czerwca kompleksie Sztygarka w Chorzowie
1 czerwca 2023

Życzenia Przewodniczącego Oddziału na Dzień Mostowca

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Z okazji przypadającego na 18 maja 2023 roku Dnia Mostowca pragnę złożyć wszystkim członkom i sympatykom naszego Związku najserdeczniejsze życzenia.

Życzę Wam wielu zawodowych sukcesów, dobrych relacji z inwestorami i kontrahentami, stabilności w tych ciągle burzliwych czasach, ciekawych i satysfakcjonujących kontraktów oraz najlepszych pomysłów i projektów, a na pewno – chwili na odpoczynek i refleksję po ciężkiej pracy!

Ograniczenia pandemiczne zostały już zupełnie odwołane i możemy wrócić do tradycji naszego Pikniku Mostowca. Przepraszam, że nie udało się tego zrobić akurat teraz w maju, ale mam obecnie wyjątkowo gorący czas organizacji bardzo dużego wydarzenia www.infraBIM.info. Startujemy w Krakowie 23 maja, czyli już w przyszłym tygodniu. Wszystkich zainteresowanych cyfrowymi technologiami dla budownictwa zapraszam na Campus Politechniki Krakowskiej. Spodziewamy się nawet 400 uczestników, a swoją obecnością zaszczyci nas Pan Tomasz Żuchowski, Generalny Dyrektor. W strefie expo czekać będzie prawie 40 stoisk z cyfrowymi rozwiązaniami, a na zewnątrz specjalna grywalizacja pokazująca etapy realizacji inwestycji infrastrukturalnej z użyciem cyfrowych narzędzi (drony, skanery, numerycznie sterowane maszyny budowlane, mobilne platformy pomiarowe i wiele więcej). A między tym wszystkim konkurs FoodBridge, czyli mosty z makaronu.

Ale to wszystko nie znaczy, że musieliśmy zrezygnować w tym roku z Pikniku Mostowca. Dzięki zaangażowaniu moich koleżanek i kolegów z Zarządu Oddziału po prostu przesuniemy nieco wspólne świętowanie na dzień 16 czerwca 2023 r. Tym razem spotkamy się w chorzowskiej Sztygarce https://sztygarka.pl/. Być może znacie już ten kompleks. Ja jeszcze tam nigdy nie byłem i z radością się wybiorę. O szczegółach będziemy wkrótce informować, bo kończymy teraz działania organizacyjne.

Ten Piknik Mostowca będzie też okazją do wręczenia tegorocznej statuetki Górnośląski Laur Mostowy. Liczymy na obecność naszego laureata. Ponieważ będzie to tuż przed sezonem wakacyjnym, to pewnie nikt nie będzie chciał już żadnej szkoły. Nawet mostowej. Dlatego podczas pikniku nie będzie już części szkoleniowej. Po prostu spotkajmy się i cieszmy się swoją obecnością z możliwością bezpośredniego kontaktu.

Pozdrowienia
Marek Salamak
Przewodniczący Oddziału Górnośląskiego
Związku Mostowców RP