Kolejny Piknik Mostowców już 16 czerwca kompleksie Sztygarka w Chorzowie
1 czerwca 2023
WRĘCZONO NAGRODĘ „GÓRNOŚLĄSKI LAUR MOSTOWY” 2023
27 czerwca 2023

UDANY PIKNIK MOSTOWCÓW Z OKAZJI DNIA MOSTOWCA 2023

W piątek 16 czerwca w kompleksie SZTYGARKA w Chorzowie odbył się kolejny PIKNIK MOSTOWCÓW. W gronie naszej mostowej rodziny świętowaliśmy przypadający na 18 maja Dzień Mostowca. Powitaliśmy też nowych członków ZMRP oraz wręczyliśmy statuetkę Górnośląski Laur Mostowy.

Na wstępie Przewodniczący kol. Marek Salamak powitał wszystkich zebranych gości i zaprosił do wspólnego świętowania Dnia Mostowca. W dalszej części spotkania powitaliśmy nowych członków i uroczyście wręczyli im znaczki ZMRP.  Do naszego grona mostowców dołączyły: 

Kol. Monika Klikowicz,

Kol. Marzena Teper,

Kol. Radosław Muchyński,

Kol. Konrad Rogowski.

Kulminacyjnym punktem naszego pikniku było uhonorowanie statuetką Górnośląski Laur Mostowy. Jest ona przyznawana za wybitną działalność, ponadprzeciętną aktywność, zaangażowanie i wnoszony wkład pracy na rzecz mostownictwa oraz promowania Związku Mostowców RP na terenie Górnego Śląska. A w tym roku była to już siódma edycja tej nagrody.

Tegorocznym laureatem został kol. Grzegorz Frej. Statuetkę, okolicznościowy dyplom i  biksę śląskich kopalnioków wręczali przewodniczący i sekretarz Kapituły kol. Marek Salamak oraz kol. Grzegorz Kopeć. Laureat podzielił się z nami swoimi wspomnieniami z bogatej kariery inżyniera mostowego. Gratulujemy wszystkich osiągnięć i dziękujemy za barwny sposób opowiadania o nich.

Tegoroczny piknik był kolejną okazją do integracji środowiska mostowego. Spotkanie, które tym razem miało charakter biesiady i nie było już poprzedzone częścią wykładową, przebiegło w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Sporym zaskoczeniem dla nas była również frekwencja, która wyniosła blisko 50 osób. To daje nadzieję, że wreszcie uda nam się wyjść z pandemicznego marazmu.

Warto podkreślić, że tegoroczny piknik o

dbył się głównie dzięki wsparciu firmy Primost Południe Sp. z o.o. Serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również wszystkim osobom, które angażowały się organizacyjnie. W szczególności kol. Magdzie Bronkowskiej, która dla nas znalazła i zarezerwowała ten klimatyczny lokal.

A już teraz zapraszamy Was na naszą kolejną dwudniową wycieczkę techniczną, w ramach której będziemy podziwiać budowę tunelu w Babicy koło Rzeszowa. Jest odcinek drogi ekspresowej S19, czyli Via Karpatia. Tunel drążony jest przez tarczę „Karpatka” w technologii TBM. Wycieczka planowana jest na przełom września i października, ale już teraz rezerwujcie sobie czas. Ze względu na większą odległość, wyjazd będzie połączony z noclegiem.