Życzenia
17 kwietnia 2019
Życzenia na Dzień Mostowca
14 maja 2019

Święto Oddziału Górnośląskiego

28 kwietnia świętujemy 27 rocznicę powołania pierwszego w strukturach Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej – naszego Oddziału Górnośląskiego.

Pierwszy przewodniczący kolega Zbisław Hadrian, członek założyciel Związku, honorowy członek ZMRP podczas najbliższej Konferencji infraMOST zostanie uhonorowany Medalem ZMRP za wybitne osiągnięcia w polskim mostownictwie. 

Jako związek zrzeszający mostowców i sympatyków mostownictwa organizujemy dla naszych członków szkolenia w ramach Śląskiej Szkoły Mostowej, wycieczki techniczne na budowy ciekawych obiektów mostowych. W maju organizowany jest Piknik mostowy z okazji Dnia Mostowca lub jesteśmy współorganizatorem Konferencji mostowej infraMOST. Ponadto od roku 2016 organizowana jest ogólnopolska Konferencja infraBIM, poświęcona zagadnieniom z cyfrową technologią BIM.

W roku 2017 na konferencji infraMOST po raz pierwszy został wręczony Górnośląski Laur Mostowy, czyli nagroda Oddziału Górnośląskiego ZMRP za wybitną działalność, zaangażowanie i wnoszony wkład pracy na rzecz mostownictwa oraz promowania Związku Mostowców RP na terenie Górnego Śląska. W roku bieżącym, kolejnym Laureatem został kol. Maciej Błach. Obu Kolegom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 16 maja br. podczas uroczystej sesji  Konferencji infraMOST w Wiśle.

www.inframost.info