WYCIECZKA TECHNICZNA NA BUDOWĘ TUNELU W BABICY W CIĄGU DROGI S19 ORAZ NA ZAPORĘ I ELEKTROWNIĘ W SOLINIE
24 października 2023
MOSTY PARKOWE W JESIENNEJ ODSŁONIE
27 listopada 2023

Śp. Antoni KRATKI nie żyje. Zmarł 29 października 2023 r.

 Fot. Artur Jarczok

Zmarł Antoni KRATKI, znany i szanowany mieszkaniec Skoczowa. Miał 88 lat. W mieście pozostawił po sobie nie tylko prężnie działającą firmę IMB Podbeskidzie, jedną z pierwszych prywatnych spółek w powiecie cieszyńskim, założoną w 1989 roku, ale i wiele innych dokonań. Był bowiem nie tylko przedsiębiorcą, ale i społecznikiem, działaczem sportowym oraz filantropem, angażującym się w różnorodne inicjatywy i akcje charytatywne. 

W okresie 2000-2023 głównie na terenie Polski południowej, pod kierownictwem prezesa Antoniego Kratkiego firma IMB Podbeskidzie zrealizowała sto kilkadziesiąt inwestycji mostowych i drogowych.

Dla oddziału GDDKiA w Katowicach wykonała kilkanaście zadań, w tym: budowę mostu przez rz. Odrę w Olzie, kilku wiaduktów w Katowicach, Radlinie, Tarnowskich Górach, układu komunikacyjnego w Mikołowie i Katowicach oraz przebudowę osuwiska drogi w obrębie rz. Wisły w Wiślicy.

Ponadto IMB wykonało ponad 40 przebudów obiektów mostowych na terenie woj. śląskiego.  Wspiera działalność ZMRP Oddziału Górnośląskiego i Małopolskiego. Od wielu lat śląscy inżynierowie odbywają pod „mecenatem” IMB i jej kadry praktyki zawodowe umożliwiające zdobycie uprawnień budowlanych. 

Odznaczony  Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem „Za zasługi dla obronności kraju” i uhonorowany wieloma odznaczeniami i nagrodami Ziemi Cieszyńskiej i Śląska.

Śp. Antoni KRATKI był naszym starszym kolegą i przyjacielem, mądrym i dobrym człowiekiem darzonym ogólnym szacunkiem.