Życzenia świąteczne dla mostowców i sympatyków
22 grudnia 2021
ODDZIAŁ GÓRNOŚLĄSKI ZWIĄZKU MOSTOWCÓW RP SZÓSTY RAZ GRA DLA WOŚP 
24 stycznia 2022

PLAN DZIAŁAŃ ODDZIAŁU GÓRNOŚLĄSKIEGO ZMRP NA ROK 2022

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Zaczynam od noworocznych życzeń. Oby ten Nowy Rok 2022 był dla Was bezpieczny i spokojny i oby spełniły się Wasze marzenia i plany.

Natomiast jeśli chodzi o nasze plany, to niestety wciąż jest trudno cokolwiek planować. Straszy nas kolejna fala pandemii i nie wiemy czy i jakie będą następne. Wisi też wciąż nad nami ryzyko wprowadzenia różnych obostrzeń, które mogą wywrócić do góry nogami wszelkie nasze plany.

W każdym razie chcielibyśmy w tym roku zacząć od wsparcia diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Tradycyjnie kol. Grzegorz Kopeć otworzy licytację mostowych gadżetów na 30. finale WOŚP.

Na przełomie maja i czerwca chcemy zorganizować wycieczkę techniczną na budowę drogi S1 odc. Przybędza – Milówka, gdzie można zobaczyć drążenie tunelu. W drodze powrotnej zatrzymamy się na poczęstunek w restauracji żywieckiego browaru. Ten czas możemy wykorzystać, aby wspólnie uczcić Dzień Mostowca. Do określenia są jeszcze warunki organizacji takiej wycieczki i kwestie bezpieczeństwa zdrowotnego.

Niestety z wielu różnych powodów nie będziemy w stanie zorganizować w tym roku pikniku mostowca i kolejnej konferencji infraMOST. Poprzednia była w zeszłym roku i tylko w trybie online. Miałem nadzieję, że w tym roku zrobimy ją już z Waszym bezpośrednim udziałem, ale sytuacja wciąż jest niepewna.

We wrześniu planowana jest międzynarodowa konferencja, która może Was zaintersować. Jest to 13th Central EuropeanCongress on Concrete Engineering (CCC 2022) w Hotelu Nosalowy Dwór z Zakopanem. Nie jest to przedsięwzięcie ZMRP, a polskiej grupy fib. Zobowiązałem się ją zorganizować wiele lat temu, ale przez pandemię było to dwukrotnie przesuwane. Nasi zagraniczni przyjaciele (inżynierowie z Austrii, Chorwacjii, Czech i Węgier) zdecydowali, że już najwyższy czas, aby zrealizować to cykliczne wydarzenie. Szczegóły znajdziecie na www.cccz022zakopane.pl

W grudniu chciałbym uruchomić kolejne wydanie infraBIM. Ze względu na pandemię ostatnia edycja była tylko w trybie online. Nie wiem, jak będzie wyglądać sytuacja pod koniec roku 2022. Ufam, że będzie już lepiej i Arena Gliwice zostanie wreszcie w pełni uruchomiona. Przypominam, że infraBIM Expo & Multi-Coference dotyczy cyfrowych technologii dla budownictwa. Informacje znajdziecie na stronie www.infraBIM.info

Sukcesywnie publikowane są materiały wideo z ostatniego infraMOST i infraBIM.

Są one na odpowiednich playlistachhttps://www.youtube.com/c/infraSTUDIO

Ruszył nowy drugi infraSTUDIO i co dwa tygodnie są premiery nowych programów. Ostatnim moim gościem był Krzysztof Wojsław pracujący w Sweco Norwegia, który brał udział w projektowaniu największego na świecie mostu, jaki zbudowany został bez papierowych rysunków i tylko z użyciem modeli BIM.

infraSTUDIO sezon 2 #01 Krzysztof Wojsław | SWECO https://youtu.be/o_QbEUQ3uRA

infraSTUDIO sezon 2 #02 Krzysztof Wojsław | SWECO https://youtu.be/eBPiz30f7hU

infraSTUDIO sezon 2 #03 Krzysztof Wojsław | SWECO https://youtu.be/qyKgSs1akAM

Śledźcie też stronę www.zmrpkatowice.pl i fanpage http://www.facebook.com/zmrpkatowice

Pozdrowienia

Marek Salamak

Przewodniczący Oddziału Górnośląskiego

Związku Mostowców RP