GRAMY DLA WOŚP PO RAZ SIÓDMY 
23 stycznia 2023
MOSTOWY FINAŁ WOŚP Z REKORDOWĄ KWOTĄ 4200 ZŁ
2 lutego 2023

Plan działań O. Górnośląskiego Związku Mostowców RP na 2023

Drogie Koleżanki i Koledzy.
Rozpoczął się już Nowy Rok 2023 i toteż zaczęliśmy planować działania naszego Górnośląskiego Oddziału ZMRP. 

Na pewno chcemy kontynuować tradycję Pikniku Mostowca oraz uhonorować kolejną osobę z naszego grona statuetką Górnośląskiego Lauru Mostowego. Jeśli dostrzegacie jakiegoś godnego kandydata, to proszę napisać do mnie lub do kolegi Grzegorza Kopcia.

Nie wiem, czy Piknik Mostowca uda nam się w tym roku zorganizować akurat w maju. Ja niestety będę wtedy zaangażowany w organizację innego wydarzenia, jakim jest www.infraBIM.info. Kolejna edycja infraBIM 2023 będzie miała miejsce 23-25 maja na campusie Politechniki Krakowskiej. Choć być może przy wsparciu pozostałych kolegów z Zarządu Oddziału uda się zrealizować również i Piknik. Ewentualnie zawsze możemy spotkać się nieco później w czerwcu.

Chcielibyśmy też zorganizować spotkania techniczne, które przez pandemię musieliśmy odwołać oraz kolejną wycieczkę. Raczej byłby to znowu wyjazd z noclegiem. Ostatnia wyprawa na budowę drogi S3 koło Bolkowa była bardzo dobrze oceniona przez wszystkich uczestników. Tym razem chciałbym zaproponować Wam wyjazd na wschód, aby odwiedzić Via Carpatia. Będzie tam można zobaczyć budowę tunelu z użyciem olbrzymiej maszyny TBM, o której niedawno było głośno podczas jej transportu przez całą Polskę.

Z końcem stycznia będziemy w Rzeszowie na seminarium w tym temacie i wówczas zapoznamy się z harmonogramem budowy. Myślę jednak, że najlepszym terminem byłby przełom września i października. Również ze względu na jesienne kolory bieszczadzkich wzgórz. A to dlatego, że na nocleg moglibyśmy pojechać jeszcze dalej, bo aż do Soliny. A tam przeprawić się nową kolejką linową nad zaporą, a nawet wejść do jej betonowego wnętrza.

Jeśli macie jakieś inne ciekawe pomysły lub potrzeby, to zapraszam do kontaktu ze mną lub z kol. Grzegorzem.

A teraz jeszcze raz składam życzenia samych sukcesów w Nowym Roku.   

Zachęcam też do licytacji mostowych gadżetów, które kol. Grzegorz wystawił na aukcji WOŚP. Za co mu bardzo dziękuję.

Pozdrowienia
Marek Salamak
Przewodniczący Oddziału Górnośląskiego
Związku Mostowców RP