Życzenia Świąteczne
21 grudnia 2022
Plan działań O. Górnośląskiego Związku Mostowców RP na 2023
30 stycznia 2023

GRAMY DLA WOŚP PO RAZ SIÓDMY 

Oddział Górnośląski Związku Mostowców RP już po raz siódmy wspiera, tym razem „31 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY” poprzez wystawienie do sprzedaży na aukcjach internetowych różnych przedmiotów związanych z naszą codzienną działalnością.

Prowadzona akcja jest okazją do promocji ZMRP, w tym naszego oddziału oraz do zainteresowania naszą działalnością związkową szerszego grona odbiorców, nie tylko mostowców. Przy tej okazji chcielibyśmy zauważyć, że w roku bieżącym również nasz Oddział Górnośląski będzie świętował swoje 31-lecie. Nie trudno zauważyć, że te dwa jakże różne wydarzenia, mają jeden wspólny mianownik. 

Z okazji 31 finału WOŚP wystawiliśmy 16 charytatywnych aukcji, na których będzie można kupić przedmioty związane z ZMRP i w szerszym pojęciu z mostami.

W tym roku hitami naszych aukcji będą:

1. Unikatowy złoty medal wybity z okazji „XX-lecia ZMRP”. Medal pochodzi z serii próbnej wybitej w ilości zaledwie 10 szt. (medale te nie trafiły do członków ZMRP) Można powiedzieć, że jest to nasza aukcyjna „perełka”. 

2. Obraz z mostem autorstwa naszej koleżanki Justyny Kubicy, przekazany na aukcję przez naszego sekretarza kol. Grzegorz Kopcia.

3. Kronika 25-lecia ZMRP wraz z dedykacją. Zwycięzca aukcji otrzyma imienną dedykację od autora kroniki kol. Stanisława Łukasika. 

4. Srebrna moneta próby 999 o nominale 1 AUD przedstawiająca most STORY BRIDGE w Brisbane + certyfikat autentyczności, przekazana na aukcję przez naszego sekretarza kol. Grzegorza Kopcia. 

5. Super album „BRÜCKEN – BRIDGES” przekazany na aukcję przez naszego przewodniczącego prof. Marka Salamaka. 

6. Super album „ŚLĄSKIE MOSTY” przekazany na aukcję przez naszego sekretarza kol. Grzegorza Kopcia. Wydanie limitowane. Takie albumy otrzymali uczestnicy konferencji infraMOST w Wiśle w roku 2015.

7. Zestaw muzyczny – Płyta LIRYKA POLSKA + Śpiewnik Pieśni Patriotycznych, które zostały wydane dzięki działalności Oddziału Małopolskiego ZMRP, przekazany na aukcję przez kol. Stanisława Łukasika.

8. Ciekawy album „RZECZ O MOŚCIE AUTOSTRADOWYM PRZEZ WISŁĘ KOŁO TORUNIA” przekazany na aukcję przez kol. Stanisława Łukasika.

9. Okolicznościowa moneta 5 zł. wybita z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy powinien mieć taką pamiątkową monetę 

10. Okolicznościowa moneta 2zł. wybita z okazji 20-lecia WOŚP. 

11. Inne monety okolicznościowe przekazane przez na aukcje przez naszego sekretarza kol. Grzegorza Kopcia

12. Na pozostałych aukcjach między innymi ciekawe albumy o tematyce mostowej.

Każda osoba wygrywająca naszą aukcję oprócz wylicytowanego przedmiotu otrzyma również nasz  specjalny certyfikat, potwierdzający wsparcie 31 finału WOŚP poprzez aukcje organizowane przez Oddział Górnośląski Związku Mostowców RP.

Serdecznie zapraszamy na nasze aukcje internetowe na stronie http://allegro.pl , gdzie wystawiamy aukcje pod nazwą ZMRP_KATOWICE oraz do wzięcia w nich udziału. 

Poniżej podajmy bezpośredni link do wszystkich naszych aukcji:

https://allegro.pl/uzytkownik/ZMRP_KATOWICE  

W ubiegłym roku dzięki ofiarności kupujących, głównie mostowców z ZMRP udało się wesprzeć WOŚP kwotą 3315 zł.

Pokażmy ile nas jest i nie żałujmy grosza, bo pieniądze idą na szczytny cel. Pobijmy zeszłoroczny rekord. 

Szczegółowe informacje na temat przebiegu naszej związkowej akcji będzie można na bieżąco śledzić na naszym fanpage’u  www.facebook.com/zmrpkatowice 

UWAGA. 

W tym roku po raz kolejny można przyłączyć się do naszej związkowej akcji wystawiając indywidualnie aukcje z przedmiotami związanymi z ZMRP lub szeroko pojętymi mostami. Wystawiając taką aukcję prosimy aby zamieścić w opisie hasztag #gramzZMRP_KATOWICE 

Po zakończeniu wszystkich aukcji łatwiej nam będzie zsumować zebrane na rzecz WOŚP środki. 

Kończąc chcielibyśmy również bardzo prosić o rozpowszechnienie informacji o naszych aukcjach wśród swoich znajomych, co z pewnością przełoży się na uzyskanie lepszego wyniku.

SIE MA.